Mavena » Blog Archive » Steyr Challenge

Steyr Challenge

Steyr Challenge Steyr Challenge
Cena 3329 EUR
Steyr Challenge jest wyczynowym, 1-strzałowym karabinem pneumatycznym kalibru 4,5 mm zasilanym sprężonym powietrzem z mechanicznym układem spustowym. Posiada długą, grubościenną lufę zakończoną płaszczem, rękojeść, kolbę i podpórkę o dużych możliwościach regulacji, absorber zmniejszający odrzut po strzale oraz zewnętrzny regulator prędkości wylotowej.
Karabin sprzedawany jest w dużym, sztywnym kufrze transportowym, który pozwala na przewożenie go bez demontażu. Standardowe wyposażenie obejmuje kompletne, mechaniczne przyrządy celownicze, jeden zbiornik ciśnieniowy, adapter do napełniania zbiorników, komplet podstawowych narzędzi i metryczkę.

Wersje.
●Karabin dostępny jest w kolorze czarnym z niklowaną lufą oraz rękojeścią, baką i podpórką w kolorze ciemnego orzecha.
● Kolory zbiorników: srebrny, niebieski, czarny.
● Rękojeści:
– R/S (prawa mała)
– R/S long (prawa mała o większej objętości)
– R/M (prawa średnia)
– R/L (prawa duża)
– L/M (lewa średnia)
– Uni (uniwersalna)
● Oprócz tego dźwignia ładowania może być po stronie prawej albo lewej.

Wersje specjalne.
● Challenge E Bench Rest (karabin przystosowany do konkurencji „Bench Rest”)
● Challenge E Running Target (przeznaczony do konkurencji „Running Target”)

Dane techniczne.

dane wg Steyr
Kaliber 4,5 mm
Długość* 1120 – 1160 mm
Wysokość* 450 mm
Długość lufy 750 – 890 mm
Masa 4400 g
Opór języka spustowego 50-250 G
Maksymalne ciśnienie w zbiorniku 200 atmosfer

* Wartość uzależniona od ustawienia kolby.
** Wartość bez dodatkowych obciążników.

Charakterystyka.
Challenge jest karabinem pneumatycznym z mechanicznym układem spustowym przeznaczonym do olimpijskiej konkurencji „Karabin pneumatyczny” rozgrywanej według regulaminu ISSF. Stanowi najnowszą generację wyczynowych karabinów pneumatycznych.
Karabin ten ma także bardzo duże możliwości indywidualnego dopasowania: pełną regulację geometrii kolby, rękojeści, podpórki, języka spustowego, prędkości wylotowej oraz duży zakres regulacji układu spustowego.
Powtarzalność prędkości wylotowej, bez względu na zmiany temperatury otoczenia oraz ciśnienie w zbiorniku zapewnia reduktor o optymalnej charakterystyce i parametrach. Natomiast zewnętrzny regulator prędkości wylotowej pozwala na łatwą i szybką regulację prędkości wylotowej, zarówno w celu dostosowania jej do danej partii produkcyjnej śrutu, jak i indywidualnych preferencji.
Ergonomia oraz możliwości dopasowania do anatomii strzelca nie mają analogów wśród konkurencyjnych konstrukcji. Jest aż sześć modeli rękojeści do wyboru, w tym cztery prawe, jedna lewa oraz jedna uniwersalna. W rozmiarze Small są dwa modele, pierwszy R/S, przeznaczony dla strzelców o małych dłoniach, drugi R/S long przeznaczony dla strzelców o szczupłych, ale długich dłoniach. Rozmiar Uni przeznaczony jest do użytkowania przez więcej niż jeden strzelca, bez względu na rozmiar dla prawo- i leworęcznych osób. Rękojeści zostały tak zaprojektowane, aby spełniały warunki techniczne regulaminu ISSF, ale jednocześnie mimo ograniczeń regulaminowych były jak najbardziej wygodne, odpowiadały budowie dłoni oraz zapewniały poprawne trzymanie i wyciskanie spustu. Także baka i podpórka (pod aluminiowym łożem) pozwalają na dopasowanie karabinu do anatomii i indywidualnej postawy strzelca.
Karabiny Challenge E i Challenge to pierwsze karabiny w świecie o tak zaawansowanych rozwiązaniach w zakresie ergonomii oraz indywidualnych regulacji.