Mavena » Blog Archive » Steyr Challenge Field Target

Steyr Challenge Field Target

Steyr Challenge Field Target Steyr Challenge Field Target Steyr Challenge Field Target Steyr Challenge Field Target
Steyr Challenge Field Target Steyr Challenge Field Target Steyr Challenge Field Target Steyr Challenge Field Target
Cena 3329 EUR
Steyr Challenge Field Target jest wyczynowym, 1-strzałowym karabinem pneumatycznym kalibru 4,5 mm zasilanym sprężonym powietrzem z mechanicznym układem spustowym. Posiada długą, grubościenną lufę, rękojeść, kolbę z ostrogą i podpórkę (palmrest) o dużych możliwościach regulacji położenia, absorber zmniejszający odrzut po strzale oraz zewnętrzny regulator prędkości wylotowej.

Karabin sprzedawany jest w dużym, sztywnym kufrze transportowym o wymiarach 120x32x14 cm, który pozwala na przewożenie go bez demontażu. Standardowe wyposażenie obejmuje jeden zbiornik ciśnieniowy, dwukomorowy kompensator, poziomicę, adapter do napełniania zbiorników, komplet podstawowych narzędzi i metryczkę.

Wersje.
● Karabin jest oferowany w trzech wersjach pod względem energii wylotowej:
– 7,5 Joula
– 16 Jouli
– 24 Joule
● Karabin dostępny jest ze srebrnym szkieletem, niklowaną lufą oraz rękojeścią, baką i podpórką w kolorze czarnym.
Uwaga: na specjalne zamówienie karabin może być w innej kolorystyce, np. z czarnym szkieletem lub czarną lufą.
● Kolory zbiorników: srebrny, czarny, niebieski.
● Rękojeści:
– R/S (prawa mała)
– R/S long (prawa mała o większej objętości)
– R/M (prawa średnia)
– R/L (prawa duża)
– L/M (lewa średnia)
– Uni (uniwersalna)
● Oprócz tego dźwignia ładowania może być po stronie prawej albo lewej.

Dane techniczne.

dane wg Steyr
Kaliber 4,5 mm
Długość* 1050 mm
Wysokość* 170-200 mm
Długość lufy 450 mm
Masa 4600 g
Opór języka spustowego 50-250 G
Maksymalne ciśnienie w zbiorniku 200 atmosfer

* Wartość uzależniona od ustawienia kolby.
** Wartość bez dodatkowych obciążników.

Charakterystyka.
Challenge Field Target jest wersją karabinu Challenge przeznaczoną do konkurencji „Field Target”. Szkielet typu Challenge dzięki ażurowej konstrukcji zapewnia dużą sztywność przy małej masie.
Karabin ten ma bardzo duże możliwości indywidualnego dopasowania: pełną regulację geometrii kolby i ostrogi, rękojeści, podpórki, języka spustowego, prędkości wylotowej oraz duży zakres regulacji układu spustowego.
Powtarzalność prędkości wylotowej, bez względu na zmiany temperatury otoczenia oraz ciśnienie w zbiorniku, zapewnia reduktor o optymalnej charakterystyce i parametrach. Natomiast zewnętrzny regulator prędkości wylotowej pozwala na łatwą i szybką regulację prędkości wylotowej, zarówno w celu dostosowania jej do danej partii produkcyjnej śrutu, jak i indywidualnych preferencji.
Ergonomia oraz możliwości dopasowania do anatomii strzelca nie mają analogów wśród konkurencyjnych konstrukcji. Jest aż sześć modeli rękojeści do wyboru, w tym cztery prawe, jedna lewa oraz jedna uniwersalna. W rozmiarze Small są dwa modele, pierwszy R/S, przeznaczony dla strzelców o małych dłoniach, drugi R/S long przeznaczony dla strzelców o szczupłych, ale długich dłoniach. Rozmiar Uni przeznaczony jest do użytkowania przez więcej niż jednego strzelca, bez względu na rozmiar dla prawo- i leworęcznych osób. Także baka i podpórka (pod aluminiowym łożem) pozwalają na dopasowanie karabinu do anatomii i indywidualnej postawy strzelca.