Mavena » Blog Archive » Pompka Hill MK4 wersja z gniazdem DIN

Pompka Hill MK4 wersja z gniazdem DIN

Cena Pompka Hill MK4 wersja z gniazdem DIN– – – EUR
Pompka Hill MK4 z adapterem DIN wyposażona jest w mikrofiltr i pochłaniacz wilgoci. Służy ona do napełniania zbiorników ciśnieniowych pistoletów i karabinów zasilanych sprężonym powietrzem.
Powietrze przechodzi przez 3 filtry i pochłaniacz wilgoci. Najpierw zasysane powietrze jest wstępnie oczyszczane przez filtr na zbiorniku pochłaniacza wilgoci, następnie przechodzi przez osuszacz powietrza, kolejny filtr znajduje się w dnie zbiornika osuszacza, a na koniec jeszcze raz filtrowane jest przez mikrofiltr. Dzięki tak dokładnemu filtrowaniu oraz zastosowaniu pochłaniacza wilgoci powietrze, którym napełnia się zbiorniki ciśnieniowe, jest czyste i suche. Jest to bardzo ważne, ponieważ właśnie różnego rodzaju zanieczyszczenia (pył, kurz, rdza, zużyty smar) i woda są częstą przyczyną niesprawności pistoletów i karabinów pneumatycznych.
Pompka MK4 z gniazdem DIN, stanowiącym w tej wersji standardowe wyposażenie, pozwala napełniać demontowalne zbiorniki ciśnieniowe. W gniazdo DIN wkręca się adapter dołączany przez producenta broni do danego pistoletu albo karabinu pneumatycznego. Zbiornik ciśnieniowy zamontowany w pompce jest na sztywno (bez przewodu giętkiego) w pozycji ukośnej, w dużej odległości od podłoża, na którym się pompuje.
Pompka jest łatwa w obsłudze, uzupełnienie powietrza w zakresie od 80 do 200 atmosfer w zbiorniku pistoletu pneumatycznego zabiera 45–60 sekund.
Pompka sprzedawana jest w komplecie pokazanym na zdjęciu (z gniazdem DIN, mikrofiltrem, zbiornikiem na pochłaniacz wilgoci) z dwoma pochłaniaczami wilgoci i smarem.
Producentem pompki jest Hill Pumps z Wielkiej Brytanii, firma z ponad 170-letnią tradycją, specjalizująca się w wytwarzaniu różnego rodzaju pomp. Pompki MK4 produkowane są w Shieffield (Wielka Brytania).