Mavena » Blog Archive » Steyr Challenge HFT Hunting

Steyr Challenge HFT Hunting

Steyr Challenge HFT Hunting Steyr Challenge HFT Hunting
Cena 2559 EUR
Steyr Challenge HFT Hunting jest wyczynowym, 1-strzałowym karabinem pneumatycznym kalibru 4,5 mm zasilanym sprężonym powietrzem. Posiada długą, grubościenną lufę, mechaniczny układ spustowy, drewnianą kolbę o chwycie pistoletowym z regulowanymi baką i stopką, podpórkę (palmrest) z regulacją położenia, absorber („Stabilizer”) zmniejszający odrzut po strzale oraz mechanizm zewnętrznej regulacji prędkości wylotowej.
Karabin sprzedawany jest w kufrze transportowym z tworzywa razem z jednym zbiornikiem ciśnieniowym, adapterem do napełniania zbiorników, kompletem podstawowych narzędzi i metryczką, ale bez lunety oraz bez specjalnego montażu do optyki. Karabin posiada natomiast standardową szynę 11 mm do zamontowania optyki.

Wersje.
● Dostępne wersje kolorystyczne:
– czarna (czarny szkielet, czarna lufa, kolba w naturalnym kolorze drewna),
– srebrna (srebrny szkielet, srebrna lufa, kolba w naturalnym kolorze drewna).
● Kolory zbiorników: srebrny, czarny, niebieski.
● Dźwignia ładowania może być po stronie prawej albo lewej.
● Karabin dostępny jest także z lufą o długości 550 mm.

Dane techniczne.

dane wg Steyr
Kaliber 4,5 mm
Długość 930 mm
Wysokość 175 mm
Długość lufy 450 mm
Masa 3640 g
Opór języka spustowego 50-250 G
Maksymalne ciśnienie w zbiorniku 200 atmosfer
Energia wylotowa 16 Jouli

Charakterystyka.
Challenge HFT Hunting jest następcą LG 110 HFT Hunting. Nowy model powstał przez zastosowanie szkieletu typu Challenge. Karabin jest wersją rozwojową Challenge Hunting dedykowaną specjalnie do konkurencji HFT.
Challenge HFT Hunting posiada możliwość regulacji i indywidualnego dopasowania położenia baki i stopki, podpórki, języka spustowego, regulacji parametrów układu spustowego i prędkości wylotowej. Zastosowanie zewnętrznego regulatora prędkości wylotowej pozwala łatwo i szybko dostosować karabin do zmiany typu lub partii produkcyjnej amunicji.
Dzięki reduktorowi o optymalnej charakterystyce, niklowaniu lufy (także w wersji czarnej) oraz anodowaniu części aluminiowych i głębokiemu olejowaniu drewnianej kolby Challenge HFT Hunting bardzo dobrze spisuje się podczas zawodów na otwartej przestrzeni, przy dużych różnicach temperatury otoczenia oraz różnej wilgotności.
Karabiny Steyra od lat należą do absolutnej czołówki świata wśród karabinów przeznaczonych do konkurencji
„Field Target” i „Hunter Field Target”.