Mavena » Blog Archive » Steyr Challenge HFT

Steyr Challenge HFT

Steyr Challenge HFT Steyr Challenge HFT
Cena 2759 EUR
Steyr Challenge HFT jest wyczynowym, 1-strzałowym karabinem pneumatycznym kalibru 4,5 mm zasilanym sprężonym powietrzem. Posiada długą, grubościenną lufę, mechaniczny układ spustowy, drewnianą rękojeść, kolbę o szerokim zakresie regulacji, podpórkę (palmrest) z regulacją położenia, absorber („Stabilizer”) zmniejszający odrzut po strzale oraz mechanizm zewnętrznej regulacji prędkości wylotowej.
Karabin sprzedawany jest w kufrze transportowym z tworzywa razem z jednym zbiornikiem ciśnieniowym, adapterem do napełniania zbiorników, kompletem podstawowych narzędzi i metryczką, ale bez lunety oraz bez specjalnego montażu do optyki. Karabin posiada natomiast standardową szynę 11 mm do zamontowania optyki.

Wersje.
● Dostępne wersje kolorystyczne:
– czarna (czarny szkielet, czarna lufa, czarne części drewniane),
– srebrna (srebrny szkielet, srebrna lufa, czarne części drewniane).
● Rękojeści:
– R/S (prawa mała)
– R/S long (prawa mała dla strzelców o długich palcach)
– R/M (prawa średnia)
– R/L (prawa duża)
– L/M (lewa średnia)
● Kolory zbiorników: srebrny, czarny, niebieski.
● Dźwignia ładowania może być po stronie prawej albo lewej.
● Karabin dostępny jest także z lufą o długości 550 mm.

Dane techniczne.

dane wg Steyr
Kaliber 4,5 mm
Długość 910 mm
Wysokość 175 mm
Długość lufy 450 mm
Masa 3730 g
Opór języka spustowego 50-250 G
Maksymalne ciśnienie w zbiorniku 200 atmosfer
Energia wylotowa 16 Jouli

Charakterystyka.
Challenge HFT jest następcą LG 110 HFT model 2014. Nowy model powstał przez zastosowanie szkieletu typu Challenge. Karabin Challenge HFT jest dedykowany specjalnie do konkurencji HFT, w związku z tym nie ma wyposażenia, które nie jest dopuszczone w tej konkurencji (ostroga i poziomica), a podpórka (palmrest) spełnia wymagania regulaminu technicznego HFT.
Challenge HFT posiada bardzo duże możliwości regulacji i indywidualnego dopasowania geometrii kolby, rękojeści, podpórki, języka spustowego, regulacji parametrów układu spustowego i prędkości wylotowej. Zastosowanie zewnętrznego regulatora prędkości wylotowej pozwala łatwo i szybko dostosować karabin do zmiany typu lub partii produkcyjnej amunicji.
Dzięki reduktorowi o optymalnej charakterystyce, niklowaniu lufy (także w wersji czarnej) oraz anodowaniu części aluminiowych i lakierowaniu drewna Challenge HFT bardzo dobrze spisuje się podczas zawodów na otwartej przestrzeni, przy dużych różnicach temperatury otoczenia oraz różnej wilgotności.
Karabiny Steyra od lat należą do absolutnej czołówki świata wśród karabinów przeznaczonych do konkurencji
„Field Target” i „Hunter Field Target”.