Mavena » Blog Archive » Steyr Challenge Hunting

Steyr Challenge Hunting

Steyr Challenge Hunting Steyr Challenge Hunting
Cena 2449 EUR
Steyr Challenge Hunting jest wyczynowym, 1-strzałowym karabinem pneumatycznym kalibru 4,5 mm albo 5,5 mm zasilanym sprężonym powietrzem. Posiada długą, grubościenną lufę, mechaniczny układ spustowy, drewnianą kolbę o chwycie pistoletowym z regulowanymi baką i stopką oraz mechanizm zewnętrznej regulacji prędkości wylotowej.
Karabin sprzedawany jest w kufrze transportowym z tworzywa razem z jednym zbiornikiem ciśnieniowym, adapterem do napełniania zbiorników, kompletem podstawowych narzędzi i metryczką, ale bez lunety oraz bez specjalnego montażu do optyki. Karabin posiada natomiast standardową szynę 11 mm do zamontowania optyki.

Wersje.
● Dostępne wersje kolorystyczne:
– czarna (czarny szkielet, czarna lufa, kolba w naturalnym kolorze drewna),
– srebrna (srebrny szkielet, srebrna lufa, kolba w naturalnym kolorze drewna).
● Kolory zbiorników: srebrny, czarny, niebieski.
● Dźwignia ładowania może być po stronie prawej albo lewej.
● Karabin dostępny jest także z lufą o długości 450 mm.

Dane techniczne.

dane wg Steyr
Kaliber 4,5 mm albo 5,5 mm
Długość 1030 mm
Wysokość 170 mm
Długość lufy 550 mm
Masa 3490 g
Opór języka spustowego 50-250 G
Maksymalne ciśnienie w zbiorniku 200 atmosfer
Energia wylotowa 16 Jouli

Charakterystyka.
Challenge Hunting jest następcą LG 110 HP Hunting. Nowy model powstał przez zastosowanie szkieletu typu Challenge.
Challenge Hunting posiada możliwość regulacji i indywidualnego dopasowania położenia baki i stopki, języka spustowego, regulacji parametrów układu spustowego i prędkości wylotowej. Zastosowanie zewnętrznego regulatora prędkości wylotowej pozwala łatwo i szybko dostosować karabin do zmiany typu lub partii produkcyjnej amunicji.
Dzięki reduktorowi o optymalnej charakterystyce, niklowaniu lufy (także w wersji czarnej) oraz anodowaniu części aluminiowych i głębokiemu olejowaniu drewnianej kolby Challenge Hunting bardzo dobrze spisuje się podczas zawodów na otwartej przestrzeni, przy dużych różnicach temperatury otoczenia oraz różnej wilgotności.
Karabiny Steyra od lat należą do absolutnej czołówki świata wśród karabinów przeznaczonych do konkurencji „Field Target” i „Hunter Field Target”.